Životopis

Moje jméno je Dominik Vodička. Společenskému tanci se věnuji už od šesti let. V roce 2003 jsem se stal součástí Českého svazu tanečního sportu a v letech 2013-2016 jsem byl členem českého národního týmu.

Během své závodní kariéry jsem se stal čtyřnásobným vicemistrem České republiky v latinskoamerických a standardních tancích. V letech 2011 a 2016 jsem měl tu čest reprezentovat naši zem na Mistrovství světa v latinskoamerických tancích. Během těchto let jsem se musel částečně přestěhovat do Ruska za svou taneční partnerkou a kvalitnějšími trenéry.

Abych si své taneční vzdělání rozšířil, nastoupil jsem na konzervatoř Taneční centrum Praha, kterou jsem v roce 2017 úspěšně zakončil. Během studia jsem byl členem obou školních souborů Baby Balet Praha a Balet Praha Junior. 

Tanec na jevišti mě natolik vzal za srdce, že jsem se hned po zakončení studia stal sólistou Pražského komorního baletu, kde jsem ztvárnil několik tanečních rolí, ale žádná role se nerovná mé srdcové roli Muže v představení Kytice od Petra Zusky, za kterou jsem v r. 2019 vyhrál Cenu Thálie.

Snový rok 2019 ukončilo vítězství soutěže StarDance 10. S herečkou Veronikou Khek Kubařovou jsme byli korunováni na krále a královnu tanečního parketu. Díky tomuto úžasnému roku jsem se dostal do výběru 30 pod 30 roku 2020 časopisu Forbes. 

V roce 2021 jsem se podruhé účastnil StarDance a se zpěvačkou Terezou Černochovou jsme obsadili krásné 4. místo. Na začátku roku 2022 vyšla kniha o mé cestě a lásce k tanci a v roce 2023 jsem si zažil znovu vítězství v mé milované show StarDance s herečkou Darijou Pavlovičovou.